Amigo a hosté Co si o tom myslíš? Hudební legendy Zpět na hlavní stránku

Hudební legendy - Karel Gott

25. 8. 2023
Osm dílů vzpomínek na ty největší světové hudebníky, interprety nestárnoucích hitů, ikony domácí nebo světové scény. Pořad Hudební legendy nás dovedl až na samý konec prázdnin a my stojíme před jeho posledním dílem, který by měl udělat tu správnou, jedinečnou a velkolepou tečku za tímto pořadem. Takové zakončení dokáže obstarat jen jeden interpret. Největší tuzemská hudební stálice, hvězda a vynikající člověk, jenž nás opustil 1. října roku 2019.

Hudební legendy - Elvis Presley

18. 8. 2023
Král Rock 'n' Rollu nezemřel a jednou se vrátí. V to věří velká masa fanoušků Elvise Presleyho po celém světě. Dnes se skutečně vrátí, alespoň na hodinu v našem vysílání, kdy projdeme Elvisovým životem a hudební dráhou a celé vyprávění ukončíme v roce 1977. Je před námi vůbec nejhlubší návrat do historie. Návrat za zpěvákem, který si jako jeden z prvních dokázal podmanit téměř celý svět.

Hudební legendy - Iveta Bartošová

11. 8. 2023
Pohádkový a tragický .. takový byl život zpěvačky Ivety Bartošové. Několikanásobná zlatá slavice měla hlas, který se dokázal dotknout srdce. Nakonec i její život a jeho konec se musel dotknout srdce většiny lidí. Desítky nádherných písní, které zůstaly na světě po Ivetě Bartošové, jsou důkazem jejího velkého hudebního talentu a píle, která jí několikrát dovedla na český hudební vrchol. Bohužel její kariérní úspěch byl vykoupen velkým partnerským trápením, které nakonec stálo za koncem této úžasné zpěvačky.

Hudební legendy - Michael Jackson

4. 8. 2023
V dnešním vydání pořadu Hudební legendy budeme vzpomínat na skutečně velkou osobnost populární hudby. Čeká nás putování za životem a kariérou Michaela Jacksona, historicky nejúspěšnějšího interpreta na světě. Člověka, který v ostatních vzbuzoval emoce a to nejen svou hudbou. Velká část světa ho milovala a svět bez Jacksona si nedovedla ani představit. Přesto už uběhlo 14 let ode dne, kdy nás opustil.

Hudební legendy - Miroslav Žbirka

28. 7. 2023
Zpěvák s citem pro dobrou hudbu, který dokázal v osmdesátých letech porazit i Karla Gotta v anketě Zlatý slavík a dokázal nádherně propojit českou a slovenskou hudební scénu svými hity, ve kterých neměl žádný problém plynule přecházet z jednoho jazyka do druhého.Meky Žbirka byl jedním z nejvýraznější a nejtalentovanějších hudebníků československé scény, který navíc dokázal navázat na své úspěšné období v osmdesátých letech, a podařilo se mu až do poslední chvíle psát velmi pěkné a populární písničky.

Hudební legendy - Marie Fredriksson

21. 7. 2023
Jedinečný hlas, velký talent a obrovská bojovnost zdobily velkou a nezapomenutelnou švédskou hvězdu, která v duu s Perem Gesslem dobyla a podmanila si celý svět. Přes čtrnáct let bojovala s těžkou a zákeřnou nemocí, která jí nakonec světu vzala, ale zároveň ukázala, že Marie Fredriksson se nevzdávala a měla velké srdce plné lásky k hudbě a svým fanouškům.

Hudební legendy - Whitney Houston

14. 7. 2023
Za pouhých 48 let si získala přízeň a uznání celého světa a dokázala to, co se nikomu jinému doposud nepovedlo. Hlas, který bořil sály i hladil srdce, a talent od Boha byly kombinací, která dala vzniknout jedné z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších zpěvaček všech dob. Sláva a úspěch, které protkávaly její kariéru, s sebou ale nesly kromě řady ocenění a vyprodaných sálů také bohémský styl života spojený především s užíváním drog a pitím alkoholu. Právě tato kombinace nakonec světu vzala legendární zpěvačku s nezapomenutelným hlasem v pouhých 48 letech.Druhý díl pořadu Hudební legendy bude patřit zpěvačce Whitney Houston.

Hudební legendy - Tina Turner

7. 7. 2023
Divoký účes, chraplavý hlas a energické trhavé taneční pohyby, kterými ozdobila každé své vystoupení. Není to zdaleka to jediné, co zdobilo jednu z největších hudebních hvězd 80. let minulého století. Vystihuje jí jistě i její celosvětově známá přezdívka “Rocková babička”, která napovídá, že Anna Mae Bullock byla pro celý svět symbolem dobré rockové hudby, kterou se snažila dělat až do posledních chvil.První díl pořadu hudební legendy bude věnován zpěvačce Tině Turner, která nás opustila teprve nedávno, 24. května letošního roku. Myslíte, že měla umetenou cestičku za slávou a úspěchem?


Facebook link Instagram link Twitter link