Amigo a hosté Co si o tom myslíš? Hudební legendy Zpět na hlavní stránku

Co si o tom myslíš? 2 - Výsledek slovenských prezidentských voleb nás rozdělil

12. 4. 2024
Slovenská republika si minulý týden zvolila nového prezidenta. S 53% hlasů vyhrál Peter Pellegrini, který nahradí nynější prezidentku Zuzanu Čaputovou. Slovenské volby nám připomínaly ty české. Souboj války a míru. Nebo souboj hrdého míru a míru s ohnutým hřbetem? Kam chce směřovat Slovensko? A kam Česko? A kam směřuje Visegradská čtyřka?

Co si o tom myslíš? 2 - Českoamerické fabulace

12. 4. 2024
Premiér Petr Fiala dostal od amerického prezidenta Joea Bidena pozvánku do bílého domu. Podle oficiálních zdrojů probírali hlavně konflikty na blízkém východě, válku na Ukrajině nebo americko-českou spolupráci. Návštěva mela byt pracovní, ale byla to skutečně tak? Nenasli si Petr a Joe i trochu času, aby si takříkajíc povyrazili z kopýtka? A jak bychom si takovouto návštěvu představovali my? Dnešní díl plný fabulací Vám přináší Čech jako poleno Pepa Snášel a Američan z Poličan Jacob Friend.

Co si o tom myslíš? 2 - Velikonoce - milovaná tradice či nenáviděný přežitek?

5. 4. 2024
Hody, hody, čas pohody, vlezu do hospody, vymrskám ženu sousedovi .. proč to vlastně děláme, že ženy v okolí flákáme a stresy v sobě vyvoláváme, však nestačilo by užít si čas s rodinou, projít se spolu krajinou a přivítat jaro s vidinou, že příroda začíná zase nový příběh? Jsou Velikonoce svátky vyhlížené, nebo přehlížené? Nejdeme už tradicím poněkud příliš na ruku a v době, kdy plácání pomlázkou téměř vymizelo, se raději bičujeme sami termíny a úkoly, které chceme do svátků jara stihnout? A vyhrál podle vás letos u lidí Apríl nebo Velikonoce? Tradičně v pátek rozeberou toto téma pomlazení mrskači Kuba Kamarád a Pepa Snášel.

Co si o tom myslíš? 2 - Slučování obcí, nemocnic nebo škol .. novodobá revoluce

29. 3. 2024
Téměř nejvíce obcí na počet obyvatel má v tuto chvíli Česká republika. S počtem obcí samozřejmě vládneme také počtům zastupitelů, kteří pobírají nemalé platy. V rámci úsporných opatření vláda navrhuje sloučení menších obcí ve větší samosprávné celky. Není to pro naši zemi příliš velká změna?

Co si o tom myslíš? 2 - Rusko zvolilo diktátora na další období rekordním výsledkem

22. 3. 2024
V Rusku proběhly prezidentské volby, kterých se zúčastnilo rekordní množství voličů a i samotný výsledek byl rekordní. Téměř 90% hlasů byl zvolen Vladimir Putin. Zase. Znamená to pro nás něco? Jakou zprávu nám daly tyto volby? Probereme v talk show Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? 2 - Děloha režisérky ovládla sociální sítě tento týden

14. 3. 2024
Skandál na Lvech: Oceněná Darja řečnila o vaječnících, Skandál! Na režisérku Kashcheevu pustili kouř a utnuli jí proslov, Skandál na Českých lvech. Zase je umlčována pravda? Anebo někdo jen nedodržuje pravidla?. České deníky, nejen ty bulvární, si patřičně v tomto týdnu smlsly na předávání filmových cen Český lev. Jestli lev jako symbol vyjadřuje rytířské ctnosti, odvahu, sílu a statečnost, tak ten Český lev vyjadřuje strach, nejistotu, pres a společenskou vlnu feminismu či jen nutnosti vyjádřit svůj názor. Nejen české informační portály, ale také sociální sítě zaplavila vlna rozhořčenosti nad chováním režiséra Michaela Čecha. Skutečně? Skutečně se stalo něco nepatřičného? A skutečně to bylo ze strany režiséra? Dneska téma probereme v naší talk show.

Co si o tom myslíš? 2 - Partnerství stejnopohlavních párů prošlo Sněmovnou

8. 3. 2024
Poslaneckou sněmovnou prošla novela zákona upravující sňatky stejnopohlavních párů a také vymezující práva pro přiosvojení dětí nebo adopci. Zástupci LGBTQ+ komunity z novely ale příliš velkou radost nemají. Jdeme malými krůčky k rovnoprávnosti nebo děláme jen ústupky pro větší společenskou spokojenost? Tématem se zabývají moderátoři talk show Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? 2 - Digitalizace nám moc nejde

1. 3. 2024
eDoklady nebo elektronické přihlášky na střední školy. To jsou jen některé projekty digitalizace státní správy. Bohužel ani jeden z nich se neobešel bez větších potíží. Proč pokulháváme přechodu do digitální sféry? Je naše společnost připravena na větší změny státní správy?

Co si o tom myslíš? 2 - Nový fenomén aneb debaty bez cenzury s Vítem Rakušanem

22. 2. 2024
Video, které spustilo velkou vlnu odezvy, ať už pozitivní nebo negativní. Video předsedy STAN Víta Rakušana, které mělo vyvolat dojem kajícího se politika, jež změní místní politické zažité pořádky a vyjede za občany s debatou bez cenzury. Přešlap, nebo nikoliv?

Co si o tom myslíš? 2 - Auta nás provází životem

16. 2. 2024
Bez aut si jen těžko dovedeme představit náš život. Jsou našimi společníky a mnohdy našimi nejlepšími přáteli. Jsou nějaká společenská klišé, která u aut platí a dává smysl motoristický systém, jaký v současné době máme v Česku zavedený?

Co si o tom myslíš? 2 - Věc Makropulos aneb chcete být nesmrtelní?

9. 2. 2024
Život může být plný, hodnotný, bohatý, veselý, divoký, úzkostný, bolestivý, dramatický. Zkrátka život je jako bonboniéra. Sladký na povrchu a hořký uvnitř. V historii lidstva mělo již mnoho více či méně významných lidí chuť zůstat naživu déle než ostatní. Najít recept na přinejmenším zaručenou dlouhověkost, neřkuli nesmrtelnost. Koho ale napadne, že se za tímto pozlátkem může schovávat i něco nepříjemného?

Co si o tom myslíš? - Osud ponorky Titan je prostorem pro nekonečnou konspiraci

3. 7. 2023
Peníze dávají pocit bezpečí. Víte o tom? Už tomu tak bylo dávno a dávno. Může to být tím, že lidé, kteří nemusí hledět na korunu, mohou dostat mnohdy lepší služby, čímž se počítá i s větším komfortem a bezpečím, ale někdy se to bere příliš automaticky. Když je něco luxusní, je to i bezpečné. Tuto rovnici stavíme už z podstaty. Přitom to tak být vůbec nemusí.Jsou ale i lidé, kteří nechtějí zažít bezpečí a zcela záměrně se vystavují riziku. Jsou už znudění životem a nevědí, co dělat s penězi, tak si dopřávají kratochvíle, z nichž nám zůstává rozum stát.Pak se něco přihodí a pokladní v supermarketu si řekne, dobře jim tak……Jeden tisíc pět set sedmnáct životů si vyžádalo potopení výletního parníku typu Olympic 15. dubna roku 1912.Titanic i díky několikerému zfilmování leží v hlavě mnoha lidem, tajemstvím opředený příběh táhne k sobě další a další zájemce o poznání.Měli jimi být i členové ponorky Titan.Začíná poslední díl první řady talk show Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Rada nad zlato. Necháte si mluvit do života?

20. 6. 2023
Tak neradi si necháme poradit, přesto poradenství jen vzkvétá. Víte, kolik druhů poradenství vůbec existuje. Nekonečnoooo. Kolik lidských problémů je, tolik rádců se někde skrývá, aby vyskočili, penízky z naší kapsy chytře vymámili a nuznou radu, ze které se nic nedozvíte, nám poradili.Ať to jen nezlehčuji, jsou i velmi cenné a důležité poradenské služby, bez kterých už bychom dneska horko těžko existovali.Především o těch nevšedních ale padne několik slov v našem dalším díle Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Kam na letní dovolenou - šetří Češi při vysoké inflaci?

17. 6. 2023
Léto dorazilo, kvapem se blíží také prázdniny a mnoho Čechů již má vybráno, kde stráví letní dovolenou. Česká republika se sice potýká s vysokou inflací, přesto Češi skupují dovolené ve velkém.Která letní destinace vede u Čechů a jak si představují svoji dovolenou aktéři talk show Co si o tom myslíš??

Co si o tom myslíš? - Umíme ještě vzít lopatu do ruky a makat jinak než z kanclu?

4. 6. 2023
Ani ne jeden uchazeč o zaměstnání na jedno volné pracovní místo připadá aktuálně v České republice. Jsme na tom tedy dobře. Aktuálně nezaměstnanost dosahuje přibližně 3%, volných pracovních míst je téměř 290 tisíc. Znamená to tedy, že si vybírají spíše uchazeči než zaměstnavatelé. Zůstávají ale volná stále stejná místa - buď specificky dělnické práce, které vyžadují vyučení v oboru, nebo vysoce odborné práce. Do těch se ale Čechům nechce, nebo na ně nemají adekvátní vzdělání.Chce se lidem pracovat? Nebojíme se dnes vzít lopatu do ruky?Další díl talk show Co si o tom myslíš? může začít.

Co si o tom myslíš? - Jak vznikly polévky a jaký mají smysl? Koho napadl rýžový nákyp?

2. 6. 2023
Dát do bříška něco chutného a dobrého chceme asi všichni. V našich zeměpisných šířkách řešíme spíše, co si dáme k jídlu, než jestli si vůbec máme co dát k jídlu. Řešíme, jak si jídlo dochutíme, co si uvaříme, čím to vylepšíme. I díky tomu kolikrát vzniknou pokrmy, které ve společnosti mají spíše svoji roli ve formě utrpení pro strávníky.Nad smyslem některých jídel se pozastavíme dnes v talk show Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Mohla by legalizace konopí pomoci státnímu rozpočtu?

21. 5. 2023
Naše lidské tělo je křehké a někdy se nemusíme cítit úplně nejlépe. Je spousta látek, které nám mohou pomoci, ale také nás právě do toho stavu mohou přivést. My jim v jednom případě říkáme léky a v tom druhém drogy. V dnešním díle “Co si o tom myslíš” se budeme bavit o látkách, které jsou na hranici zákona a morálky.

Co si o tom myslíš? - Dvě sazby DPH? Úleva nebo sebevražda?

19. 5. 2023
Sejdou se Slovák, Japonec a indián ...... to není vtip ...... to je český Parlament.Když v polovině dubna informoval ministr financí Zbyněk Stanjura o uvažované změně DPH na2 sazby místo dosavadní 3, vypadalo to, že se pokouší s křížkem po funuse zlepšit náladu vespolečnosti vypuštěním hodně pozdního aprílového žertíku.No jo, jenže ona je půlka května a ještě ho to nepustilo. Buď tedy nemá žádný smysl pro humora nepozná, co už vtipné není, nebo ještě hůř nemá smysl pro hospodaření domácností apodnikatelů.Ani jedna z těchto vlastností ovšem není hodna pozice ministra financí, tím spíš, že před nímtuto pozici zastávali vtipem sršící jedinci – Andrej Babiš, Alena Schillerová, Miroslav Kalousek.Jinak než s nadsázkou se na to nelze dívat, proto takový úvod. V následujících minutách se alepodíváme i seriózně na chystané změny v DPH, o kterých vláda jedná právě tento týden.Vítejte u dalšího dílu talk show Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Nejsou klasické známky ve škole přežitek? Čím je nahradit?

9. 5. 2023
Tento týden začala společná státní část maturitních zkoušek. Studenti čelí výzvám v podání didaktických testů z matematiky nebo cizího jazyka. Poté je čeká školní část a někoho praktická. Dovedlo mě to, stejně jako každý rok, ke vzpomínkám, jaké to bylo, když jsem toto období prožíval já.A letos taky k zamyšlení, kolikrát se mě někdo od té doby zeptal, co jsem měl na maturitním vysvědčení za známky. Nebo co jsem donesl v sedmé třídě v pololetí za známku z pracovních činností?Přestože známky nepotřebujeme v následujícím životě, jsou velkým stresovým faktorem počas studia. Srovnáváme tím nesrovnatelné.Vzpomeňme výrok Alberta Einsteina „Každý je génius, ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“Tak co, byl to úvod na jedničku? A jak by vlastně mohl vypadat svět bez známkování?Vítejte u dalšího dílu podcastu Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Spát či nespat .. to je oč tu běží!

7. 5. 2023
Z počátku toho potřebujeme hodně, potom si toho dopřáváme čím dál tím méně, trumfujeme se s ostatními, kdo toho má míň, ale ke konci života si toho zase dopřáváme víc a víc. Co to je?Je to spánek.Pro někoho sprosté slovo, protože se právě nachází v nejproduktivnějším věku a má pocit, že kdyby spal 8 hodin denně, tak by o hodně přišel, hodně toho nestihl, jelikož si někdo vymyslel den, který má pouze 24 hodin.Pro jiného ten jediný správný relax a způsob trávení volného času, jelikož všechno ostatní počká, nejdůležitější jsem já a já teď chci spát.Ať už jste ten, či ten, vítejte u dalšího dílu talk show Co si o tom myslíš? s nadějí, že nám tu neusnete a dopřejete si s námi rozebrání tématu - Spánek, to je oč tu běží.

Co si o tom myslíš? - Jaké by to bylo potkat dvojníka? Jímá vás hrůza, jak by to asi vypadalo?

5. 5. 2023
Říkali jste si někdy, jaké by to bylo znát člověka, který by byl úplně jako vy? Byl by to úžasný život prakticky bez problémů s někým, kdo vám rozumí úplně ve všem a vidí všechno stejně jako vy? Nebo byste se naopak zbláznili z vašeho druhého já? Tuto zkušenost mají jen vyvolení, kterým se říká jednovaječná dvojčata. Dodnes se dvojčata rodila je z přirozených příčin. Věda už však v této oblasti pokročila velmi daleko a tak není vůbec žádné sci-fi, že byste za pár let mohli potkat dvojčata vytvořená uměle. Důvodů proč by to však mohlo být špatně je mnoho no a právě o těch se budeme dnes bavit v naší talkshow Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Omezení vstupu do restauračních zařízení pro rodiny s dětmi. Není to diskriminace?

18. 4. 2023
Při naší nedávné dovolené na Šumavě tam místní štamgasti v jedné zapadlé hospůdce vedlidost živou diskuzi o tom, kam až sahá svoboda podnikatele a o čem všem by si měl takovýhospodský rozhodovat sám. Chci kuřáckou hospodu, nebo ne? Chci EET, nebo ne? A vneposlední řadě, chci hospodu s dětmi, nebo bez nich?Právě existence restauračních zařízení s pravidly pro rodiny s dětmi je velkým společenskýmtématem, které se rychle dostalo do povědomí široké veřejnosti a všichni najednou vidí tenjeden pražský podnik, který by mohl sloužit jako možný precedent pro další zařízení, kteránechtějí čekat na to, až jim děti podnik zdemolují, poničí jeho pověst a znechutí jeho hosty.Nejvyšší čas toto téma zdrbnout také v šestnáctém díle Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Mohli by být 16 letí prvovoliči bezpečnostním rizikem?

15. 4. 2023
Není to tak dávno, co jsme měli volbami zamotanou hlavu kvůli volbě hlavy státu.Právě nový prezident Petr Pavel nyní řekl, že by podpořil návrh snížení věkové hranice u prvovoličů ze současných 18 na 16 let. Mladí lidé podle jeho zkušeností mají dostatečný přehled o situaci v zemi a rozhodně by neznamenali u volebních uren bezpečnostní riziko.Je to logické řešení vzhledem k tomu, že děti dospívají dnes rychleji než dříve? A neměla by se tedy posunout i hranice plnoletosti?

Co si o tom myslíš? - Jsou jaderné zbraně ještě stejně nebezpečné, jako byly před 30 lety? Není to jen zastrašovací prvek?

27. 3. 2023
V tomto miléniu aktivně provedla testy jaderných zbraní pouze Severní Korea. Jak tedy víme, že jaderné velmoci jako USA nebo Rusko mají skutečně funkční jaderný arsenál? Nejde jen o dobře fungující strašák v mocenské přetahované?Jsou zde dnes mezi námi jiné zbraně, které by se jim dokázaly vyrovnat?

Co si o tom myslíš? - Co všechno za nás může dělat umělá inteligence? Má mít svoje místo ve školství?

24. 3. 2023
Umělá inteligence je mocná čarodějka. Stále se vyvíjí a přináší další a další možnosti, kde jí můžeme využívat v rámci našeho běžného života.Má mít ale své místo třeba ve školství?

Co si o tom myslíš? - Zelenina nad zlato?

10. 3. 2023
Ceny zeleniny rostou strmě vzhůru a tak už není trendy považovat sůl nad zlato, nýbrž zeleninu. Jaké jsou příčiny rostoucích cen ovoce a zeleniny? Stojí nám skutečně tak drahá zelenina za to, co našemu tělu dává? Neměli bychom mít taky zeleninu na příděl, jako tomu je ve Velké Británii? Téma dalšího dílu Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Omezení doby sledování videí na TikToku? Má prý pomoci

7. 3. 2023
Rádio Trojka je na TikToku. Najdete nás tam jako radiotrojkacz. Takže pokud chcete zjistit, co dělají moderátoři mezi vstupy při vysílání i mezi vstupy do přítel...... teda pardon. Prostě vám dovolí kouknout do našich životů .. teda do životů těch, kteří to umožní a uvolí se umístit tam ten obsah. Kdo by to ale dovolil? Kdo chce kolovat po síti, které vládnou lidé s průměrem 15 mínus (a to nejen věkovým), a inteligenčním kvocientem připodobnitelným k ořechové bábovce bez toho, aniž bych chtěl ublížit bábovkám. Takže otázka zněla, kdo by chtěl viset na takové síti? Každý, kdo chce lacino prorazit! Ano, totiž přesně to TikTok umožňuje. A co si budeme povídat, kdo by prorazit nechtěl bez vynaložení větší snahy? TikTok tématem dvanáctého dílu talk show Co si o tom myslíš?

Co si o tom myslíš? - Čtvrtstoletí mluvíme o Naganu. A právem!

6. 3. 2023
Je 25 let od slavné rány Petra Svobody, který ve finálovém zápase olympijského turnaje v Naganu přepsal dějiny. Čekala se jasná dominance Kanady a USA, zámořské reprezentace totiž mohly konečně do olympijského turnaje na hrách v japonském Naganu povolat své největší hvězdy z NHL. Klasický příběh o cestě outsidera na úplný vrchol měl však v tomto případě jiného hlavního hrdinu - českou hokejovou reprezentaci, která na turnaji století 22. února 1998 slavně přepsala dějiny. Dnešní téma bude tedy sportovně historické. Rádi se vrátíme do roku narození moderátora Kuby Kamaráda a půjdeme po stopách zrození největšího úspěchu českého hokeje.

Co si o tom myslíš? - Zase ten trapný Valentýn .. nebo snad není trapný?

5. 3. 2023
Jedna láska musela být logicky první. Jenže která to byla? Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo koho miloval jako první? Je to jako vejce a slepice ve vztahové rovině. Těžko se na to dá odpovědět, přesto bychom mohli získat mnoho domělých odpovědí založených na různých vírách, teoriích apod. Jenže kapitola první láska se dnes a denně několikrát opakuje a píše se nová a nová kapitola u každého jedince zvlášť. Jako lidstvo jsme každým dnem o krůček dál v poznání sebe samých i našeho okolí a věcí, se kterými se setkáváme, přesto ale jsme ještě míle daleko, než poznáme, jak vlastně ten proces zamilování a milování funguje. Možná, že to ani nikdy poznat nestihneme. Zrovna nedávno jsem se zamyslel nad tím, jak je možné, že lidi, kteří se ještě před měsícem milovali, jsou schopní dnes jeden druhému říct, že ho nenávidí a rozbijou mu držku? .. Možná z lásky, těžko říct. No, proč tady vlastně rozvíjíme poupátko teorií s milostnou tématikou? Protože tento týden byl Valentýn. Má vlastně Valentýn co dočinění s láskou? Nejde jenom o trapný marketingový svátek západních kultur, který na nás útočí a snaží se podmanit naše smysly, abychom podlehli a také koupili v tento den své drahé polovičce kytku, která je pouze dnes zcela neodolatelně dražší o 50%, čokoládu, kterou budou další den prodávat všechny řetězce se slevou 75%, protože další využití pro ni najdou až za rok, jelikož je celá lemovaná růžovým nápisem „VALENTÝN“? Téma desátého dílu Co si o tom myslíš?.

Co si o tom myslíš? - Kovy a státní vyznamenání? Nová kapitola naší historie!

4. 3. 2023
Youtube se dostal na světlo světa nejvíce asi před 15 až 10 let. To vylezlo na svět mnoho talentovaných lidí, kteří oslovili tisíce především mladých diváků a nabídli jim obsah, který doposud neměli možnost v Česku najít. Vedle desítek talentovaných se našly také zástupy těch, kteří šli na YT hlavně za obohacením a přesně podle toho také vypadal jejich obsah. Dneska už je doba zase jinde a YT už není hlavní platformou pro mladé lidi. Kdo chce mít dneska vliv, založí si sociální síť a stane se influencerem. Na YT se najdou ale také autoři, kteří kvalitním obsahem lidi informují, obohacují, podněcují, rozvíjejí. A jsou na této mediální scéně již třeba pěknou řádku let, takže ovlivnili i více generací a začíná za nimi být vidět jejich odvedená práce. Jednoho šikovného youtubera si všimla poslankyně Barbora Urbanová a má s ním velké plány. Pokud se stanou skutečností a celé to dopadne, začneme psát novou kapitolu naší historie.

Co si o tom myslíš? - Vládní změny ovlivní následující volby i ekonomiku země

3. 3. 2023
Volební honbu za novou hlavou státu máme za sebou. Úspěšně jsme rozhodli o tom, kdo na následujících 5 let usedne na Pražském hradě po Miloši Zemanovi. Náš více než měsíční speciál talk show Co si o tom myslíš? tedy tímto budiž úspěšně uzavřen. V následujících dílech budeme otevírat aktuální a zajímavá témata, na která budeme přinášet různé pohledy a nabízet netradiční souvislosti. No a aby ten přechod z prezidentského speciálu nebyl tak náhlý, vezmeme to dnes přes téma politické a řekl bych přímo volební. Změny, které se nabízí po středečním zasedání vlády, rozebereme detailně v následujících minutách.

Co si o tom myslíš? - Druhé kolo na ostří nože

2. 3. 2023
Významný okamžik volby hlavy státu dospěl do svého finále. Stojíme před druhým kolem prezidentské volby. Námluvy voličů před tímto důležitým okamžikem byly ale hodně ostré. Servítky byste v ní hledali jen stěží.

Co si o tom myslíš? - Faktory, které rozhodly o výsledku prvního kola prezidentské volby

20. 1. 2023
Minulý týden se Češi rozhodli, že na zvolení prezidenta je jedno kolo volby málo. Raději si dejme dvě. To druhé se uskuteční v pátek a sobotu 27. a 28. ledna. Kromě toho, že v Česku není jednoznačný tahoun, který by si dokázal získat většinu ve společnosti a vyhrát volby v prvním kole, volby ukázaly, že o zvolení představitele nejvyšší ústavní funkce je u nás zájem. Vysoká volební účast přesahující 68% budiž příslibem do budoucna, že lidi politiku stále v patrnosti vedou a když jde do tuhého, neváhají se vyslovit. Ať už jste vy, naši posluchači, vhodili hlas komukoliv, nebo nikomu, nyní se společně podíváme za výsledky prvního kola prezidentské volby a jak říkají v dokumentárním seriálu Vteřiny před katastrofou, nehody se nestávají jen tak, jsou řetězem kritických událostí, odhalme, co rozhodovalo v posledních okamžicích.

Co si o tom myslíš? - Víte, co jsou zač kandidáti na prezidenta mimo top trojici?

13. 1. 2023
Za necelé dva týdny začínají volby na prezidenta. Boj tak jde do své finální fáze. Jedna třetina voličů je stále podle průzkumů nerozhodnutá. O hlavní kandidátské trojici se toho už řeklo hodně, ale co ostatní kandidáti? Víte o nich něco?

Co si o tom myslíš? - Pomohly prezidentské debaty kandidátům?

13. 1. 2023
Více než měsíc jsme vás připravovali na tento moment. Jsou tady volby. První kolo prezidentských voleb. Moment, který by měl zajímat každého občana České republiky. Ještě 9. ledna bylo podle posledních 2 zveřejněných průzkumů 22% voličů nerozhodnutých, já ale věřím, že i ti se už rozhodli a dnes nebo zítra dorazí do volební místnosti vhodit obálku se jménem svého favorita. Jelikož není jasné, zda se rozhodne v tomto kole či až o týden později, nebudeme si ještě téma prezidentských voleb uzavírat definitivně. Dnes bychom zhodnotili vystoupení kandidátů na prezidenta v hlavních debatách, které jsme tak dychtivě vyhlíželi.

Co si o tom myslíš? - Kandidáti na prezidenta z různých pohledů

6. 1. 2023
Prezident Miloš Zeman složil účty ve Vánočním poselství a řekl, že po uplynutí svého funkčního období nastoupí do starobního důchodu. A tak je nejvyšší čas proklepnout se řádně jeho potenciální nástupce.

Co si o tom myslíš? - Studentské prezidentské volby před prvním kolem

30. 12. 2022
Je pro nás podstatný názor lidí, kteří nemají volební právo? Podle nás ano. Asi nejsme jediní, kdo si to myslí, protože se již poněkolikáté uskutečnily studentské volby. Ty předchází těm skutečným o měsíc a studenti o ně mají zájem! Je možné, že názor středoškoláku je výrazně odlišný od preferencí z volebních průzkumů?

Co si o tom myslíš? - Prezident Zeman odchází, najdeme něco pozitivního, na co u něj budeme vzpomínat?

23. 12. 2022
Začíná boj o Hrad! Odchází z něj prezident Miloš Zeman, který se za uplynulá dvě funkční období postaral o dost zajímavých situací a otevřel celou řadu témat, kterými společnost rozdělil na několik táborů. Bude ale něco, co hezkého nám tady zanechá? Zamyslí se Kuba Kamarád a Maty Prorok.


Facebook link Instagram link Twitter link